ÚČINKY A POUŽITÍ

Čím je čistě přírodní PROTEIN z rýže nebo hrášku tak úžasný?

ucinky-pouziti-sunwarrior-1

 • 100% hypoalergenní a komplexní bílkovina, která se skládá ze všech
  9 esenciálních aminokyselin a dalších neesenciálních aminokyselin v dokonale vyváženém poměru.
 • Obsahuje 83 % nejkvalitnějších bílkovin (z jiných zdrojů než sója)
 • Je vyroben při teplotách nižších než 42 °C, což zaručuje přírodní charakter a vysokou vstřebatelnost
 • Je vhodný také pro vitariány, vegany a vegetariány
 • pomáhá regenerovat a obnovuje rovnováhu po intenzivní fyzické zátěži
 • při intenzivním cvičení zvyšuje podíl svalové hmoty na úkor tělesného tuku
 • pomáhá udržet štíhlou postavuucinky-pouziti-sunwarrior-2
 • nízký podíl proteinů síry (proteiny síry zrychlují proces stárnutí)
 • Pomocí nejnovější technologie třetí generace bylo dosaženo nejlepší chuti rostlinné bílkoviny na trhu. Chuť je ve srovnání s ostatními proteiny hedvábně jemná
 • Složení výrobku Sunwarrior Protein / Blend je z 98 % podobné mateřskému mléku a vstřebává se s 98,2% účinností při trávení. Je jedním z nejčistších a nejlépe stravitelných proteinů na trhu s vysokou biologickou hodnotou oproti jiným zdrojům bílkovin (např. ve srovnání se syrovátkou a sójou)
 • Sunwarrior Protein je přírodním zdrojem bílkovin bohatým na vitamíny a minerály (zvyšuje i jejich účinnost vstřebávání). Obsahuje velké množství antioxidantů, železa tokoferolů, tokotrienolů a dalších nepostradatelných mikroživin
 • Vzhledem k tomu, že Sunwarrior Protein / Blend je tak dobře stravitelný, je vhodný i pro děti, seniory a dospělé
 • Klinické studie v Japonsku prokázaly, že bílkovina z rýže, která je hlavní součástí tamní stravy, může fungovat jako účinný nástroj ke kontrole tělesné hmotnosti a hubnutí. Důvodem je vysoká míra vstřebávání této bílkoviny
 • obsahem bílkovin srovnatelný s vaječnými a mléčnými proteiny

KDE KOUPIT
Podívejte se na více informací o Sunwarrior rýžovém proteinu a Sunwarrior hráškovém proteinu.

Nebaví vás číst? Máme pro vás vysvětlující video…

 

Možné zdravotní bonusy užívání proteinu Sunwarrior

proteiny_all
Současné vědecké studie spojují vyvážený nutriční profil rýže s pomalejším uvolňováním cukru v krvi. To přidává proteinu Sunwarrior  další rozměr k již tak vysoké nutriční hodnotě hnědé bio rýže, která má blahodárné účinky na zažívací procesy.

KDE KOUPIT
Jedinečné nutriční hodnoty proteinu Sunwarrior  z něj dělají jasnou volbu pro každého, kdo chce získat svou optimální váhu. Klinické studie provedené v Japonsku spojují užívání rýžového proteinu s kontrolovaným úbytkem váhy.

Protein Sunwarrior zachovává nutriční hodnotu celozrnné hnědé rýže a zajišťuje přísun aminokyselin, vitamínů a minerálů. Jakmile tělo přijme dostatečné množství potravy, vyšle mozek jasný signál. Pocit sytosti znamená, že jsme sytí. V tomto okamžiku se můžeme věnovat veškerým životním aktivitám a cílům, kterých chceme dosáhnout. Protein Sunwarrior  nabízí jedinečnou chuť a dokonalou nutriční absorbci, a tím se naše snahy o zhubnutí stávají o stupeň reálnějšími.

no-gmo-sunwarrior

Všechny tyto faktory pohromadě činí z proteinu Sunwarrior  jedno z nejzdravějších jídel, které zpomalují proces stárnutí. Objevte kombinaci dokonalé chuti a vysokých nutričních hodnot. Objevte výhody stravy, která povede k tělesné kráse, zpomalí stárnutí, buduje svalovou hmotu a dává vašemu organizmu všechny potřebné látky. Objevte protein Sunwarrior.

Příbytek svalové hmoty

pribitek-hmotyMnožství proteinu ve vaší stravě zásadním způsobem ovlivňuje chod vašeho metabolismu. Má blahodárný účinek na úbytek váhy a tukových zásob. Kvalitní protein vám umožňuje udržet si při ubývání váhy podíl svalové hmoty, svaly udržuje v dobré kondici, zlepšuje imunitu, vylepšuje funkci antioxidantů, podporuje HDL cholesterol a zlepšuje funkčnost inzulinu a leptinu. Všechny výše zméněné benefity umožňují tělu optimálně fungovat.

Jedinečnou vlastností proteinu Sunwarrior je skutečnost, že obsahuje Gamma Oryzanol. Protein Sunwarrior se vyrábí z bio-fermentované celozrnné hnědé rýže (spolu s otrubami). Japonští vědci se této přírodní látce věnují již několik let. Gamma Oryzanol se nychází v různých částech rýže. Japonští vědci objevili, že Gamma Oryzanol pomáhá budovat svalovou hmotu, je účinným antioxidantem a je velmi efektivní v léčení vředů, snižování cholesterolu a dalších nemocí.

naturalmuscleGamma Oryzanol je používán profesionálními sportovci, díky tomu, že zvyšuje svalovou hmotu a sportovní výkony. Podle různých studií tyto výsledky Gamma Oryzanol dosahuje díky zvýšení produkce testosteronu, růstového hormonu a dalších anabolických (budujících svalovou hmotu) hormonů.

Protein Sunwarrior obsahuje 9 nasycených a nenasycených aminokyselin v dokonale vyváženém profilu. Test provedený nezávislou laboratoří ukázal, že protein Sunwarrior nabízí stejný nebo dokonce lepší aminokyselinový profil nežli vajíčko, syrovátka nebo hovězí maso (další informace naleznete v tabulce Nutriční data proteinu Sunwarrior v části: Srovnání aminokyselinového profilu).

Protein Sunwarrior je živý a díky tomu aktivnější a lépe vstřebatelný než neživé rostlinné proteiny. Většina sportovců konzumuje vysoké množství živočišného proteinu, který není využitelný pro lidský organizmus. Takové proteiny jsou ve skutečnosti kyselinami a mohou vést ke vzniku zažívací toxemie a dalších nepříjemností. Protein Sunwarrior je předpřipraven díky biofermentačnímu procesu a dalším přírodnám enzymům a proto může být využitý až s 98% či 99% efektivitou. A navíc je dokonale hypolargenní.

Co vše nám dává Ječmen?

Předtím, než se začneme věnovat aktivnímu ječmenu, je třeba zmínit ječmen jako takový. Ječmen obsahuje vysokou koncentraci tokotrienolů, antioxidantu, který potlačuje aktivitu limitujícího enzymu (HMG-CoA Reduktáza) v játrech. Ječmen je jedním z nejhodnotnějších zdrojů beta-glukanů, karbohydrátů, které blahodárně působí na imunitní systém.

Historicky se jedná jednu z nejstarších obilovin používanou tisíce let. Římské legie používali ječměn jako hlavní potravinu. Ječmen převzali o řeckých gladiátorů, kteří ho používali při tréninku a měli proto předívku „ječmenožrouti“. (A pak prý že opravdoví chlapi jedí jedině maso).

Bioaktivní ječmen

bioaktivni-jecmenKDE KOUPITHlavní problém ječmenu je jeho mimořádná želatinovitost. Všechny pokusy o jeho vysušení a balení pro komerční účely selhaly, až do okmažiku, kdy jedna švédská firma objevila nizkoteplotní metodu (v částečném vakuu), která dovede ječmen pouze do okamžiku klíčení, ale zastaví proces, než se obilovina stane želatinovou. Díky tomu jsou zachovány všechny proteiny a korbohydráty a teplota je dostatečně nízká, aby nebyly zničeny žádné z enzymů.
To je pro potravinový průmysl jedinečná chvíle. Veškerá energie, která v zrnu vede ke klíčení je zachována a zároveň zrno ještě klíčit nezačne. Výsledkem je nové super jídlo s neuvěřitelnými vlastnostmi.

Zkusme si ho představit jako kulku v pistoli.

 • kulka v zásobníku je jako zrno ječmene. Veškerá energie je nečinná. Není k dispozici.
 • kulka, poté co je vypálená, je jako klíček ječmene. Veškerá energie je využita ke klíčení, tedy k výstřelu kulky z hlavně. Energii již nelze využít.
 • Ječmen před klíčením je jiný. Je to jako kdybychom mohli zastavit čas v okamžiku, kdy byl zažehnut střelný prach, ale kulka ještě neopustila hlaveň zbraně.

Obrovská energie je uzavřená v hlavni a může být snadno využita. Jde jen o to, kterým směrem ji namíříme. Co kdybychom mohli tuto energiii odčerpat a užít i na cokoli jiného, než výstřel? Co kdyby energie určená ke klíčení ječmene mohla posílit lidské tělo? To by bylo opravdové superjídlo! Pokud aktivní ječmen umístíme na Bovisově stupnici, zjistíme, že dosahuje opravdu jedinečných hodnot.

Pokud neznáte Bovisovu stupnici, pak vězte, že byla vynalezena francouzským lékařem a měří jak negativně či pozitivně je nabita jakákoli látka. Pro živé organizmy je klíčovou hranicí 6500 energetických jednotek Bovisovy stupnice. Jakákoli hodnota od 0 do 6500 je negativní a vede k oslabování života. Cokoli nad 6500 jednotek naopak život rozvíjí a obohacuje.

Minimální energetická úroveň pro člověka je někde mezi 8000 a 10000 energetickými jednotkami Bovisovy stupnice. Samotná Země vytváří energii na škále od 7000 do 18000 jednotek. Této energii se také říká biofotony, což jsou světelná částice neviditelné pro naše oko. Tato blahodárná radiace je nutná pro zachování života na Zemi.

Výsledek: Tento nový předklíčený ultradlouhý karbohydrát , který se nachází v předklíčeném ječmeni, se nachází na Bovisově škále mezi hodnotami 100000 a 320000. To je absolutně nejvyšší hodnota pro jakékoli jídlo. Jediná věc, kterou jsem viděl s vyššími hodnotami byla speciálně upravená voda.

Poznámka: Zatímco teorie Bovisovy škály je doložená a důsledky požívání aktivní potrvay pro tělo jsou nepopiratelné, přesné metody měření jednotlivých látek na Bovisově stupnici ještě nemáme. Bovisovu škálu bychom tedy v tuto chvíli měli brát spíše jako obecné měřítko, než přesné ověřitelné číslo.

Více informací o Bioaktivní ječmenu.

10 nejlepší tipů na redukci váhy

1. Vytvořte kalorický deficit

Kalorický deficit vzniká v okmžiku, kdy množství energie (v kaloriích), které přijímáte, je nižší než množství kalorií, které vydáte. Výsledkem je redukce váhy. Vytvořte číslo, které odpovídá vaší potřebě tím, že vynásobíte váhu vašeho těla patnácti (pro aktivního jedince). Rozumným začítkem je snížit příjem kalorií 15% až 20% pod denní potřebu.

Pokud chcete ztratit tělesný tuk, je třeba snížit kalorický přísun nejméně o 500, ale ne více než o 100 pro vaší denní potřebu. Půl kila tělesného tuku obsahuje přibližně 3500 kalorií. Pokud tedy vytvoříte kalorický deficit 3500, ať už skrze cvičení nebo dietu nebo kombinaci obojího, ztratíte půl kilogramu tělesného tuku.

2. Držte se převážně syrové veganské stravy (alespoň z 80%)

Syrová veganská strava se skládá z nezpracovaného, syrového rostlinného jídla, které si zachovává většinu ze svých nutričních hodnot. Typické jídlo zahrnuje ovoce, zeleninu, ořechy, semena a vyklíčené zrní. Syrová veganská strava podporuje redukci váhy, dodává více energie, čistí pleť, zlepšuje inzulinovou toleranci a celkově posiluje zdraví organizmu. Navíc nutričně bohatá strava pomáhá omezit chuť k jídlu.

Snažte se jíst alespoň 4 až 5 jídel denně a rostlinný protein vkládejte co nejčastěji. Díky tomu bude udržována hladina cukru v krvi a zároveň bude docházet ke spalování tuků. Pravidelný přísun proteinu pomáhá oživit metabolismus a zároveň zadržuje dusík, čímž pomáhá růstu svalů a jejich obnově.

3. Jezte pomalu

5Všechno v životě je rychlé. Rychlá auta, rychlé připojení k internetu a samozřejmě rychlé občerstvení. Jelikož pocit nasycení nepřichází okamžitě, je třeba dát vašemu tělu čas, aby správně dekódoval signály, kterému mu vysílá vaše tělo. Mozku trvá téměř 20 minut, než si uvědomí, že tělo je již zasyceno. Pokud budete jíst pomaleji, budete jíst méně a tím pádem snížíte i váš přísun kalorií.

Za druhé je třeba si uvědomit, že enzymy ve slinách hrají důležitou roli v počátečním trávení. Delší žvýkání znamená lepší trávení a tedy i lepší absorbci vitamínů a minerálů. Japonští vědci zjistili, že pokud jíme rychle, vytváříme si inzulinovou resistenci. Díky ní se zvyšuje riziko cukrovky a nemocí srdce.

Rychlé jídlo také může vést ke vzniku metabolického syndromu (kombinace vysokého krevního tlaku, obezity, vysokého cholesterolu a inzulinové resistence).

4. Pijte dostatečné množství vody!

Dostatečná konzumace vody je základem každého úspěšného programu redukce váhy. A přitom se jedná o pravděpodobně nejvíce podceňovanou a zároveň nejvíce účinnou strategii hubnutí. V průměru tvoří voda asi 60% váhy našeho těla. Proto je pití dostatečného množství vody nutné pro správnou funkci našeho těla.

Voda hydratuje svaly a vyplavuje toxiny, které zabraňují odstraňování tuku. Voda zlepšuje sekreci endokrinu (hormonu), metabolismus, funkci jater a současně snižuje chuť k jídlu a zadržování tekutin.

5. Posilování

Intenzivní posilování pomáhá udržet štíhlou postavu a zároveň pomáhá při dlouhodobé ztrátě váhy. Lidé, kteří posilují, či dělají jiná posilovací cvičení jako kliky nebo shyby, možná nebudou ztrácet váhu v absolutních číslech, ale proměňují tuk ve svaly. Jelikož svaly jsou kompaktnější než tuk, jejich těla působí štíhleji, zdravěji a sportovněji.

Za druhé, svaly spalují více kalorií než tuk, takže čím více svalů máte, tím více kalorií spálíte každý den. Zvýšená svalová hmota zrychluje metabolismus až o 15%. Kulturistický trénink také vytváří metabolické změny (například zabraňuje resistenci vůči inzulinu), který podporuje ztrátu břišního tuku.

6. Kardio

Intervalový trénink a metabolická resistence jsou nejúčinnějším prostředkem při trénování. Pomalý a pravidelný aerobní trénink (chůze) prostě nespálí dostatečné množství kalorií. Podobně trénování jednotlivých částí těla bude méně efektivní než celkový trénink zaměřený na úbytek váhy. Intervalový trénink je ideálním způsobem spalování kalorií, zlepšování vytrvalosti. Díky němu bude navíc posilování zábavnější.

Intervalový trénink v zásadě kombinuje vysoce aktivní cvičení s odměřenými intervaly odpočinku. Jedna možnost se zaměřuje na přesně odměřené periody cvičení střídané s přesně odměřenými periodami odpočinku. Jako příklad můžeme uvést minutový sprint, který je následován dvěma minutami odpočinkové chůze. Obě části kombinujete třeba po 15 až 30 minut.

Metabolická resistence ve vašem těle v zásadě znamená metabolické změny, které povedou k tomu, že váš organizmus bude spalovat tuky ještě 48 hodin po cvičení. To je skvělé, pokud chcete zhubnout, protože spalujete kalorie i poté, co již necvičíte. Při tradičním tréninku přestanete spalovat kalorie hned, jak ukončíte cvičení.

7. Nevyhýbejte se sluníčku!

o1Slunce je nejlepším a jediným přírodním zdrojem vitamínu D. Hodina týdně (deset až patnáct minut slunečního svitu 3 krát týdně) by mělo pokrýt předpokládanou potřebu vitamínu D. Potřebujeme ho, abychom mohli vstřebávat kalcium. Vitamín D, ve spojení s kalciem a slunečním svitem, pomáhá organizmu vstřebávat potravu a regulovat zdravou hladinu cukru. V případě nedostatku kalcia, často způsobeného nedostatečným množstvím vitamínu D, začne tělo zvyšovat produkci syntázi, což je tukový kyselý enzym, který proměňuje kalorie v tuk.

Nedostatek kalcia může znamenat zvýšenou produkci syntázi až o 500%. Hned je jasné, proč obezita a nedostatek vitamínu D jasně souvisí. Nadměrný tělesný tuk absorbuje a zadržuje vitamín D, který pak není k dispozici organizmu. Nedostatek vitamínu D ovlivňuje také produkci hormonu nazývaného leptin, který signalizuje tělu, že jste sytí a měli byste přestat jíst. Zároveň je známo, že vitamín D hraje zásadní roli při posilování imunitního systému.

8. Infračervená sauna

Infračervené světlo je neviditelnou formou energie, kterou tělo absorbuje jako teplo. Organické molekuly mají tendenci vibrovat v okamžiku, kdy se dostanou do kontaktu s infračerveným zářením. Infračervené záření dokáže proniknout hluboko do tělesných tkání a vytváří teplo ve svalech, orgánech i tukových buňkách.

Tělo na infračervené záření reaguje okamžitě zvýšením tepové frekvence a zrychlením metabolismu. Teplo vede k okamžitému pocení, které uvolňuje tekutinu a vede k okamžité redukci váhy. Zvýšení metabolické aktivity bude mít přímý vliv na způsob, jakým tělo zpracovává potravu a účinnost vašeho cvičení. Infračervená sauna pomáhá proti zadržování vody, tukových zásob, ale vede také k redukci váhy pomocí spalování kalorií. Tělo přirozeně spaluje kalorie, když se potí. Jedno sezení v infračervené sauně normálně vede k spálení až 600 kalorií během 30 minut.

Jelikož je tělesné teplo a pocení okamžitě patrné, je infračervená suna jedinečným prostředkem pro detoxikaci. Infračervené záření proniká hluboko pod povrch kůže, přímo ke kloubům a svalům. Díky tamu se urychluje látková výměna a buňky se toxinů zbavují účinějším a rychlejším způsobem.

9. Odpočinek

o4Kortizol byl překřtěn na „hormon stresu“, protože je nadměrně produkován v době fyzické nebo psychické námahy. Nedostatečný přísun kortizolu může vést k příbytku váhy, ale má vliv také na to, kam se bude tuk ukládat. Některé studie ukázaly, že stres a nedostatek kortizolu vedou k ukládání tuku v břišní oblasti spíše než v bocích.Takovému tuku říkáme „toxický tuk“, jelikož vede k vzniku kardiovaskulárních chorob, jako jsou infarkt nebo mrtvice. Relaxujte.

Relaxace a odpočinek musí být součástí vaše každodenního rozvrhu. Nedovolte ostatním povinnostem, aby vám odpočinek vzaly. Každý má právo na čas, kdy odloží povinnosti a nabije baterie. Věnujte se třeba józe. Meditujte. Buďte s ostatními lidmi. Je dobré trávit čas s pozitivními lidmi, kteří obohatí váš život. Sociální podpora vám umožní vyrovnávat se s negativními vlivy stresu. Každý den dělejte něco, co vám udělá radost. Udělejte si čas na volnočasové aktivity, která vám přinášejí potěšení. Může to být masáž, chvíle strávená čtením knížky nebo třeba procházka v přírodě.

Cvičení je výborná aktivita k odbourávání stresu. Udržujte si smysl pro humor. A to včetně schopnosti zasmát se sám sobě. Smích pomáhá vašemu tělu bojovat se stresem. Tip: Jezte malé porce jídla během dne, díky čemuž udržíte hladinu cukru v krvi na stabilní úrovni (kdykoli je hladinu cukru nízká, bude vám scházet mentální, fyzická i emoční energii a zvyšuje se stres).

10. Spánek

Vědci v několika studiích prokázali, že existuje spojení mezi spánkem a hormony, které ovlivňují naše chování ohledně jídla. Jedná se zvláště o dva konkrétní hormony. Ghrelin vyvolává pocit hladu. Leptin naopak mozku dává signál, že tělo je zasyceno. Když má tělo nedostatek spánku, zvyšuje se úroveň ghrelinu a současně snižuje produkci leptinu. Důsledkem je potom chuť na jídlo a pocit hladu.

Během hlubokého spánku mozek produkuje velké množství růstového hormonu, který vaše tělo instruuje jak využít tuk jako energii. Když vaše tělo nemá dost spánku, extra kalorie jsou ukládány jako tuk, jelikož tělo nemá dost hormonu, který pomáhá jeho využití. Růstový hormon je také zodpovědný za růst svalové hmoty. Nedostatek spánku také může vést k problémům metabolismu s karbohydráty. Znovu je důsledkem ukládání tělesného tuku a zvýšená úroveň cukru. Vyšší hladina cukru vede k inzulinové resistenci. To znamená, že si tělo dokáže hůře poradit s cukrem, který se ukládá v játrech a jiných tkáních. Důsledkem jsou další zdravotní problémy jako obezita, kardiovaskulární nemoci a diabetes typu II.

Každému je jasné, že nedostatek spánku znamená nedostatek energie, ale časem si zvykneme, že jsme unaveni, takže nám ani nebude připadat, že bychom mohli mít více energie. Nedostatek spánku znamená, že toho tolik nedokážeme a zároveň nespálíme dostatečné množství kalorií. Tělo bude reagovat hromaděním zásob v tucích, čímž bude naše snaha o redukci váhy obtížnější než předtím.

 

Napsat komentář