AKTIVNÍ JEČMEN – zdroj pomalu vstřebatelných sacharidů v BIO & RAW

bioaktivni-jecmen 

Aktivní ječmen: dokonalé palivo plné energie.

KDE KOUPIT

Organický aktivní ječmen od Sunwarrioru navazuje na dávnou tradici superpotravin, které byly používány po tisíce let ke zlepšení výkonnosti, posílení imunity a udržení odolnosti. Bioaktivace posouvá ječmen do vyšších sfér životadárnosti. Tento ječmen je pěstován až k nejzazší hranici klíčení. Proces je zastaven v bodě nejvyšší bioenergie výrobku, kdy obsahuje tu nejlepší kombinaci přírodně se vyskytující vlákniny, enzymů, polysacharidů a bílkovin.

  • pomalu spalované sacharidy poskytují nepřetržitý tok energie*
  • nízký glykemický index*
  • stovky bioaktivních enzymů

Rozpustná vláknina získaná z potravin jako je aktivní ječmen může společně s dietou nízkou na nasycené tuky a cholesterol snížit riziko srdečních chorob. Jedna porce bioaktivního ječmene Vám dodá 2 gramy rozpustné vlákniny, což je denní množství potřebné k dosažení těchto výsledků. Starověcí bojovníci užívali ječmen, aby dokázali zvládnout svoje tréninky, dlouhé pochody, soutěže a zuřivé bitvy. Jakou potraviny si zvolíte před svým příštím tréninkem? Jakým způsobem dodáte jiskru svým nejnáročnějším soutěžím? Pouze ty nejlepší potraviny na Zemi dokážou splnit Vaše nároky na energii, sílu a vytrvalost. Sunwarrior spoléhá na mocný aktivní ječmen.

Složení: organický, aktivovaný, bio fermentovaný prášek z ječmene

Doporučené užití: smíchejte 1 odměrku s 250 – 300 ml vody, mandlového mléka, kokosového mléka nebo s vaším oblíbeným nápojem. Dobře rozpustný v míchaných nápojích, smoothies apod. Připravené produkty uchovávejte v lednici a spotřebujte tentýž den. Balení skladujte mimo dosah slunečního světla a žáru.

Stejně jako v případě každého jiného výživového doplňku, měli byste konzultovat i užití tohoto produktu s lékařem ještě před zahájením stravovacího režimu obsahující tento výrobek. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud jste osoba kojící, těhotná nebo zvažující těhotenství, měla byste zkonzultovat užívání tohoto produktu s lékařským odborníkem dříve, než jej začnete užívat.

*Toto prohlášení nebylo zhodnoceno Úřadem pro potraviny a léčiva. Tento produkt není určen k diagnóze, léčbě ani prevenci jakékoliv choroby.

Podrobný popis a detailní informace

Aktivace

Vodní pára a nízká teplota dovolují našim ječným zrnům vyklíčit, ještě než jsou fermentovány, usušeny a rozdrceny. Proč? Semínka a zrní si uchovávají živiny, které dávají rostlině šanci bránit se, jakmile začne růst. Tyto zásobárny energie jsou zodpovědné za masivní nárůst, který semenáček prodělá v prvních dnech po vyklíčení.

  • zvyšuje vstřebatelnost
  • pomáhá trávení
  • obsahuje probiotika

Energie

Ječmen je bohatý na komplexní sacharidy, které se uvolňují pomalu a pomalu se vstřebávají i spalují. Můžete si říct, že Vám ječmen nedodá velké množství energie, ale opak je pravdou. Tento druh sacharidů poskytuje stabilní, dlouhotrvající tok glukózy k pohonu svalů, mozku a výživě buněk celého těla.  Díky tomu na rozdíl od ostatních sacharidů nezpůsobuje prudké vzestupy a pády cukru v krvi, způsobující náhlé kolísání energie, únavu a vyčerpanost.

  • poskytuje dlouhodobou energii pro větší vytrvalost a odolnost
  • dodává palivo pro rekonvalescenci po tréninku

Regulace cukru v krvi

Ječmen má mimo jiné velmi nízký glykemický index, mnohem nižší, než ostatní obiloviny. Betaglukany přítomné v ječmeni snižují glykemický index všech pokrmů, do kterých je přidán.

Krevní tlak

Celozrnné obiloviny, jako jsou ječmen nebo hnědá rýže, jsou bohatým zdrojem vlákniny.

Cholesterol

Ječmen je často zkoumán kvůli své schopnosti snižovat cholesterol. Betaglukany a vláknina nacházející se v ječmeni byla v několika studiích spojovány s hladinou cholesterolu.

Imunitní systém

Betaglukany pracují jako imunomodulátory. Spouštějí imunitní systém, čímž se stává aktivnější, bdělejší a efektivnější. Betaglukany stimulují makrofágy a lymfocyty, které vyhledávají a ničí viry a nesprávně fungující buňky.

  • podporuje vzájemnou komunikaci mezi imunitními buňkami

Nutriční informace

Velikost porce: 1 polévková lžíce (10 gramů)

Počet porcí v balení: 90

Množství v porci

Kalorií 30                                                                  Kalorií z tuku 0

% DDD*
Tuky celkem 0g 0%
     nasycené tuky 0g 0%
     transmastné tuky 0g **
Cholesterol 0mg 0%
Sodík 0mg 0%
Sacharidy celkem 8g 2%
     Vláknina 2g 8%
     Rozpustná vláknina 2g **
     Cukry 2g **
Bílkoviny 1g 2%
Vitamín A 0% Vitamín C 0%
Vápník 0% Železo 0%

*  Procenta doporučené denní dávky jsou stanovena podle stravovacího plánu o 2000 kaloriích.

** Doporučená denní dávka nebyla stanovena.